top of page

Smolis Brut Nature 2018 - za Nowy Rok!Smolis Brut Nature - polskie białe wino musujące powstałe w metodzie szampańskiej. Tu wersja ultra wytrawna z 12% alkoholu. Wiosną degustowaliśmy poprzedni rocznik, ale w zupełnie innej stylistyce, a mianowicie z wyraźnym cukrem resztkowym (ok. 15g/l).

Podobnie jak wtedy dostajemy kupaż seyval blanc i chardonnay w proporcjach 80/20. Nie dziwi więc, że organoleptycznie wiele wątków się powtarza, choć jest naturalnie lżej. Kilkanaście gramów cukru swoje waży.


W aromacie różne jabłka (mnóstwo!), w tym ich przypieczona skórka, ich obecność w smacznym cieście z kruszonką. W przyszłości spodziewamy się rozwoju nut orzecha laskowego i wielokwiatowego miodu.

W wersji z 2017 roku narzekaliśmy na nietrwałość bąbla, a tu zupełnie nie, bo musowanie jest bardzo dobre. Buduje strukturę i podkreśla znane nam zalety, jak pewna siebie, oparta na świeżym, soczystym jabłku i kawałku cytryny kwasowość, która po lince prowadzi wino do długiego finału. Co tu dużo gadać - pije się z dużą przyjemnością. Polecamy!


4.5/5


PS Dodatkowe brawa za zmianę etykiety, wygląda światowo.

Wino otrzymaliśmy od producenta. Dzięki Winnica Smolis i powodzenia!


Korzystając z okazji życzymy wszystkim wszelkiej pomyślności w 2022 Roku. Niech wino będzie z Wami, bo na pewno się przyda.

Comments


bottom of page